Doman Finanse
tel. 691 397 584 tel. 663 781 311
biuro@domanfinanse.pl
nieruchomosci@domanfinanse.pl
Jak przygotować się do kredytu hipotecznego?

Kiedy już podejmiemy decyzje, że nie chcemy tracić pieniędzy na wynajem lokalu ani mieszkać u kogoś innego, musimy zrobić dwa najważniejsze kroki.

Pierwszy z nich to zadbać o naszą historię kredytową.
W przypadku młodych osób jest to stworzenie takiej historii, czyli zaciągnięcie niewielkiego kredytu np. na zakup sprzętu i terminowe spłacanie rat. Dzięki temu budujemy swoja wiarygodność.

Osoby, które już kiedyś posiadały zobowiązania finansowe, powinny skorzystać z opcji internetowej i zamówić sobie raport BIK. Pozwala on na prześledzenie wszystkich kredytów oraz upewnienie się, czy faktycznie są one całkowicie zamknięte i czy nie było opóźnień w spłacie.

Niestety zdarzają się przypadki, że zapominamy o jakiejś karcie kredytowej i z małych kwot robią się zobowiązania, które psują nam naszą opinię jako kredytobiorcy.

Drugim krokiem jest udokumentowanie osiąganego dochodu.
Ważne jest, aby wynagrodzenie było w pełni przelewane na rachunek bankowy, zgodnie z jego wysokością, która będzie wpisana na zaświadczeniu z zakładu pracy. W innym przypadku Bank może zażądać zaświadczenia z ZUS o podstawie odprowadzania składek.

Incydentalnie mają miejsce sytuacje, że składki te są odprowadzane od niższych kwot albo pracodawca w ogóle ich nie opłaca. Powoduje to, że nie mamy zdolności kredytowej.

W przypadku działalności gospodarczej należy pamiętać o dochodzie, zapłacie należnego podatku oraz terminowym opłacaniu ZUS.

Kontakt
691 397 584 biuro@domanfinanse.pl ul. J.K.Chodkiewicza 15/317, 85‑065 Bydgoszcz
85-029 Bydgoszcz