Doman Finanse
tel. 691 397 584
biuro@domanfinanse.pl
Baza wiedzy
16.04.2018

Jak przygotować się do kredytu hipotecznego?


Kiedy już podejmiemy decyzje, że nie chcemy tracić pieniędzy na wynajem lokalu ani mieszkać u kogoś innego musimy zrobić dwa, najważniejsze kroki.

Pierwszy z nich to zadbać o Naszą historię kredytową.
W przypadku młodych osób jest to stworzenie takiej historii, czyli zaciągnięcie niewielkiego kredytu np. na zakup sprzętu i terminowe spłacanie rat. Dzięki temu budujemy swoja wiarygodność.

Osoby, które już kiedyś posiadały zobowiązania finansowe powinny skorzystać z opcji internetowej i zamówić sobie raport BIK. Pozwala on na prześledzenie wszystkich kredytów oraz upewnienie się czy faktycznie są one całkowicie zamknięte i czy nie było opóźnień w spłacie.

Niestety zdarzają się przypadki, że zapominamy o jakiejś karcie kredytowej i z małych kwot robią się zobowiązania, które psują Nam Naszą opinię jako kredytobiorcy.

Drugim krokiem jest udokumentowanie osiąganego dochodu. 
Ważne jest, aby wynagrodzenie było w pełni przelewane na rachunek bankowy, zgodnie z jego wysokością, która będzie wpisana na zaświadczeniu z zakładu pracy. W innym przypadku Bank może zażądać zaświadczenia z ZUS o podstawie odprowadzania składek.

Incydentalnie maja miejsce sytuacje, że składki te są odprowadzane od niższych kwot albo pracodawca w ogóle ich nie opłaca. Powoduje to, że nie mamy zdolności kredytowej.
W przypadku działalności gospodarczej należy pamiętać o dochodzie i zapłaceniu należnego podatku oraz terminowym opłacaniu ZUS.

Wydawać by się mogło, że to takie oczywiste, jednak w praktyce wychodzi rożnie.

Powrót
Kontakt
691 397 584 biuro@domanfinanse.pl ul. Stary Port 13/14
85-029 Bydgoszcz
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Kancelaria Finansowa Doman Finanse.