Doman Finanse
tel. 691 397 584 tel. 663 781 311
biuro@domanfinanse.pl
nieruchomosci@domanfinanse.pl
Dlaczego nie masz jeszcze własnego mieszkania?

Czy zgodzicie się Państwo ze mną, że obecnie dostępność mieszkań i kredytów hipotecznych wzrasta?

Na rynku mieszkaniowym mamy zarówno mieszkania z rynku wtórnego, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, aby w nich zamieszkać, jak i stale rosnące zasoby mieszkań developerskich. Chociaż są one droższe, umożliwiają indywidualną aranżację i stworzenie osobistej przestrzeni.

Dla osób nieposiadających oszczędności lub stałych dochodów jedynym rozwiązaniem jest wynajem mieszkania. Jednak coraz więcej ludzi odkłada pieniądze, aby zainwestować je w zakup nieruchomości, posiłkując się przy tym kredytem hipotecznym. Świadomość, że wysokość raty kredytu hipotecznego, często jest równa lub niższa od sumy, jaką płacimy za najem, jest jednym z najważniejszych argumentów skłaniających klientów do ubiegania się o kredyt. Banki, chcąc dostosować się do podaży mieszkań na rynku, oferują korzystne rozwiązania.

Wiele zależy od tego ile posiadamy własnych środków: 10% czy 20%, a także od wartości nieruchomości.

Marże bankowe przy 10% wkładzie własnym są wyższe niż przy 20% zaangażowaniu środków własnych. Dokładne wyliczenia przekaże Państwu na indywidualnym spotkaniu aby informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Również ilość banków udzielających kredyty z niskim wkładem własnym jest mniejsza a tym samym mamy mniej możliwości wyboru dodatkowych warunków związanych z udzieleniem kredytu.

Mając na uwadze okres kredytowania, zgodne z rekomendacją S obowiązującą w bankach zaleca się 25 lat. Osobiście, po licznych rozmowach z moimi klientami i mając na uwadze wahania WIBORu proponuje dłuższy okres spłaty kredytu aby ewentualna podwyżka WIBOR nie nadwyrężyła domowego budżetu. Mamy tutaj oczywiście możliwość wcześniejszej spłaty lub nadpłaty kredytu bez dodatkowych kosztów, co automatycznie sprawi, że zaoszczędzimy na odsetkach i mamy możliwość elastycznego zarządzania spłatą kredytu.

Uwaga! Są banki które w okresie pierwszych 3 lat od udzielenia kredytu pobierają opłatę 1% lub 3% za nadpłatę lub spłatę kredytu. Więcej informacji udzielę indywidualnie na spotkaniu.

Zachęcam tez do zapoznania się z informacjami dotyczącymi okresowo stałej stopy procentowej, aby podjęta przez Państwo decyzja była przemyślana i świadoma.

Kontakt
691 397 584 663 781 311 biuro@domanfinanse.pl nieruchomosci@domanfinanse.pl ul. J.K.Chodkiewicza 15/317, 85‑065 Bydgoszcz
85-029 Bydgoszcz